7. MARATON KRATKOMETRAŽNIH FILMOVA

22. prosinca 2019. u kinu “Velebit”
ULAZ BESPLATAN! 

10:00 sati Mali hrvatski maratonci: 

  1. Prvi korak, Petra Kožar/Zagreb film, 2019., trajanje: 9’50’’
  2. Krila za krokodila, Ivana Guljašević Kuman/Igobuka, 2018., trajanje: 5’
  3. Tufa i Pufa, Denis Alenti/Recircle, 2019., trajanje: 3’21’’
  4. Kuc kuc, Ivana Guljašević Kuman/Igobuka, 2019., trajanje: 3’47’’
  5. Nutz, Denis Alenti/Recircle, 2019., trajanje: 2’21’’
  6. Profesor Baltazar – Augustova treća sreća, Boris Kolar/Ultra link, 2019., trajanje: 7’

Opis filmova

10:45 sati Mali europski maratonci:

  1. Jedan čovjek, osam kamera (One Man Eight Cameras), redatelja: Naren Wilks, 2014., Velika Britanija, trajanje: 2’20’’
  2. Ptica i kit (Bird&Whale), redateljica: Carol Freeman, 2018., Irska, trajanje: 7’
  3. Svjetla koja odlaze (Running Lights), redatelja: Ged Sia, 2017., Litva, trajanje: 11’20’’
  4. Tužni Mjesec (Blue Moon), Marsha Onderstijn i Jordie Roomer, Nizozemska, 2014., trajanje: 2’
  5. Otok (Island), Max Mörtl i Robert Löbel, Njemačka, 2017., trajanje:2’30’’
  6. Punoglavac (Kuap), Nils Hedinger, Švicarska, 2018., trajanje:7’38’’
  7. Zagrljaj vjetra (Abraço do vento), Portugal, 2004., trajanje: 2’34’’
  8. Pužić slikar, Manuela Vladić-Maštruko, Hrvatska, 2018., trajanje: 7’30’’
  9. Na raspolaganju (Tekkol), Jorn Leeuwerink, Nizozemska, 2016., trajanje: 1’55”

Opis filmova

11:30 sati  Hrvatski maratonci 1:

  1. Biciklisti, animirani film, Veljko Popović/Krupni kadar, 2018., trajanje: 7’20’’
  2. Janje, igrani film, Nina Violić/Spiritus movens, 2019., trajanje: 15’
  3. Dok je trajao Roland Garros, igrani film, Snježana Tribuson/Kinorama, trajanje:21’
  4. Toranj, eksperimentalni film, Silvestar Kolbas, 2019., trajanje: 11’49’’
  5. PLUF!, dokumentarni film, Elvis Lenić/Pulska filmska tvornica, trajanje: 17’20’’

Opis filmova

12:45 sati Hrvatski maratonci 2:

  1. Mačka je uvijek ženska, animirani film, Martina Meštrović i Tanja Vujasinović/Kreativni sindikat, 2019., trajanje: 15’46’’
  2. Planine, eksperimentalni film, Hrvoslava Brkušić/Studio Pangolin, 2019., trajanje: 12’
  3. Čistačica, igrani film, Matija Vukšić/Kino klub Split, 2017., trajanje:10’
  4. Glava u balunu, dokumentarni film, Mladen Stanić/ADU, 2019., trajanje: 12’
  5. Udahnut život, animirani film, Ivana Bošnjak i Thomas Johnson/Bonobo, 2019., trajanje: 12’20’’

Opis filmova