
Kino mreža već tradicionalno priprema program Ljeto u mreži koji se po sedmi put održava u kinima diljem zemlje tijekom srpnja i kolovoza.
Ovogodišnje izdanje programa u kinu Velebit održat će se 21. i 22. kolovoza projekcijom dva animirana naslova: klasikom 101 Dalmatinac i animiranim filmom Klinci u akciji.
101 Dalmatinac originalni je klasik Walta Disneya koji već desetljećima oduševljava gledatelje svih generacija. Režiju potpisuje trojac Wolfgang Reitherman, Clyde Geronimi i Hamilton Luske. Nastao 1961., postigao je dotad nezablježen uspjeh te postao drugim komercijalno najuspješnijim animiranim filmom u svjetskoj kino distribuciji svih vremena. Cruella De Vill, Disneyjev najnevjerojatniji zločinac ikada, pokreće ovu uzbudljivu pustolovinu kada otme sve male Dalmatince u Londonu – među njima i mladunce glavnih junaka filma, Ponga i Perdite. Pongo potom kreće u dramatičnu potragu za mladuncima, uz podršku brojnih životinja. Nakon ovog, nekoliko desetljeća kasnije realizirane su i igrane verzije: 101 dalmatinac iz 1996. sa Glenn Close kao Cruellom De Vil, potom nastavak 102 dalmatinca iz 2000. kao i prednastavak Cruella iz 2021. s sjajnom Emmom Stone u naslovnoj ulozi. Projekcija će se održati 21.kolovoza u 16:00 sati. Ulaz na projekciju je besplatan.
Obiteljski film Klinci u akciji uzbudljivo je animirano ostvarenje o dirljivoj potrazi za novim domom dobitnik je nagrade publike za najbolji film na pulskom dječjem festivalu Pulica u kaputu. Režiju potpisuje autorski dvojac Juan Jesús García Galocha i Pedro Solís García, namijenjen je uzrastu iznad šest godina te je sinkroniziran. Glavni junaci filma su klinci iz Irske, sestra i brat Mary i Tom, koji prekooceanskim brodom 1886. godine stižu u New York City te se ubrzo nađu na potpuno ludom putovanju kroz cijele Sjedinjene Američke Države. Na putu transkontinentalnom željeznicom Vlak za siročad upoznaju čudesnog novog prijatelja koji će im zauvijek promijeniti živote. Ispunjeni znatiželjom, prijateljstvom i timskim radom, Mary i Tom upustit će se u avanturu života, susrećući pritom zlobne negativce, nenadane saveznike i neočekivane junake. Projekcija će se održati 22.kolovoza u 16:00 sati. Cijena kinoulaznica za projekciju filma “Klinci u akciji” iznosi 2,00 EUR.
Program je sufinanciran sredstvima udruženja Europa cinemas, HAVC-a i Grada Koprivnice.